Počet položek: 0 0,- Kč
Postele
Rošty
Matrace
Polštáře a lůžkoviny
Nábytek
Sklopné postele
Spací patra
Vestavěné skříně
Doplňky
Akce
Slevy až 50% - výprodej

Matrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX 80 x 200cm / NAWAPUR roznášecí vrstva / potah BAVLNA / 60 - 130kg

kliknutím zvětšíte
matrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX JELÍNEK
matrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX JELÍNEKmatrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX JELÍNEKmatrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX JELÍNEKPotah BAVLNAPotah MICRO ACTIVEPotah ALOE VERAErgoflex pěnaRoznášecí vrstva NAWAPURRoznášecí vrstva CELLPURRoznášecí vrstva XDURARoznášecí vrstva NATURLATEXPodélníky
Vyberte variantu:
Vyberte variantu:
Vyberte variantu:
Váhová kategorie
ks
Výrobce:JELÍNEK
Cena s DPH : 16 340,- Kč
DPH:21 %
Dostupnost:2 týdny ( 80 x 200cm / NAWAPUR roznášecí vrstva / potah BAVLNA / 60 - 130kg )
Typ matrace: lamelová
Vystaveno na prodejně: vystaveno
Výška : 22
Nosnost: 130
Tuhost: měkká, střeně tuhá, tuhá
Matrace - JELÍNEK matrace - SÁRA Klasik
Lamelová matrace SÁRA Komfort vychází konstrukčně z matrace SÁRA Klasik, je však doplněna o další 5 cm vysokou vrstvou ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Díky těmto vlastnostem dokáže dostatečně eliminovat bodové tlaky, a ulevit tak i osobám s bolestmi kloubů. Je vhodná také pro jedince nižšího vzrůstu s vyšší hmotností. Dvě vrstvy dokáží pevně, ale přitom citlivě podepřít.

matrace SÁRA Komfort

Základem ortopedických lamelových matrací SÁRA je pružný lamelový rošt, který je zabudován uvnitř matrace. Ten dokáže dostatečně pevně a přitom citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoliv poloze, správně jej podepřít, dokonale uvolnit a protáhnout. 
Při spánku u polohy na boku, zůstává osa páteře rovná, při ležení na zádech ve svém přirozeném, fyziologicky zakřiveném tvaru.

Matrace SÁRA Komfort vychází konstrukčně z matrace SÁRA Klasik, je však doplněna o další 5 cm vysokou vrstvou ERGOFLEX, která se vyznačuje vysokou pevností a pružností. Díky těmto vlastnostem dokáže dostatečně eliminovat bodové tlaky, a ulevit tak i osobám s bolestmi kloubů.
SÁRA Komfort je vhodná také pro jedince nižšího vzrůstu s vyšší hmotností. Dvě roznášecí vrstvy v matraci SÁRA Komfort dokáží pevně, ale přitom citlivě podepřít Vaše tělo.
Délku i šířku matrace vyrobíme na míru podle Vašich požadavků. Rádi pro Vás vyrobíme také partnerskou dvoumatraci podle individuálních potřeb každého z uživatelů.

Matrace SÁRA Klasik, jak již bylo zmíněno se skládá z lamelového roštu a na něm umístěné roznášecí vrstvy, která ovlivňuje povrchovou měkkost matrace Můžete si vybrat z těchto pěn:

 • Roznášecí vrstva NAWAPUR - středně tuhá / tuhá

  NAWAPUR je přírodní, ekologická, prodyšná BIO pěna, jejíž hlavní složkou je rostlinný výtažek z byliny skočce obecného, známý jako ricínový olej. Syntetický POLYOL je při výrobě pěny NAWAPUR nahrazen výtažkem z této byliny. Léčivé účinky ricinového oleje jsou známé staletí. Dodnes se tento výtažek používá ve farmaceutickém průmyslu po celém světě. Pěna má vynikající mechanické vlastnosti - pevnost, pružnost, elasticitu a dlouhou životnost.
  TIP: NAWAPUR – to je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem a je vhodná také pro uživatele s nadváhou. 
  Výška pěny: 7 cm

 • Roznášecí vrstva CELLPUR - středně měkká

  CELLPUR je komfortní prodyšná PUR pěna a v kombinaci s vláknem TENCEL otevírá novou dimenzi v hygieně a komfortu. Vlákno přirozenou cestou přijímá vlhkost, kterou posléze rychleji uvolňuje do okolního prostředí. Ve srovnání s ostatními vlákny vykazuje TENCEL nejvyšší schopnost absorbce vlhkosti. Vzniká suché a příjemné prostředí pro spánek, které ocení především alergici a astmatici. 
  TIP: Ideální volba pro uživatele, kteří se více potí a také pro uživatele, kteří potřebují citlivě podepřít oblast kyčle a ramene. 
  Výška pěny: 7 cm

   

 • Roznášecí vrstva XDURA - měkká

  XDURAunikátní pěna odlišná od ostatních materiálů. Nepatří mezi studené pěny, standartní pěny ani mezi viskoelastické pěny. Univerzální měkká pěna vhodná pro Váš pohodlný spánek bez pocení či přehřívání.

  Trvanlivá – tělesná vlhkost ani dlouhodobé používání u ní nezpůsobuje deformaci tvaru
  Velmi odolná – odolná proti roztržení, zároveň však zůstává elastická
  Flexibilní – výrazná struktura pórů podtrhuje její měkkost, povrchovou pružnost a elasticitu
  Prodyšná – díky výrazně otevřené buněčné struktuře zajišťuje vysokou propustnost vzduchu

  Výška pěny: 7 cm

  TIP: Xdura® je sázka na jistotu. Vyhovuje prakticky všem, kdo hledají dokonale pružné pohodlí a podporu těla bez pocení a přehřívání.

 • Roznášecí vrstva NATURLATEX - měkká

  Povrchová pěna NATURLATEX je vyrobena ze 100% přirodního kaučuku bez syntetických příměsí. Díky patentovanému výrobnímu postupu Talalay je extrémně prodyšná.

   Výška pěny: 7 cm

   

   

   

 • Roznášecí vrstva EMBRACE - středně měkká

  EMBRACE je první na světě vysoce komfortní latexová „líná“ pěna s visko-elastickým efektem (citlivá přizpůsobivost teplotě a tvaru) s otevřenou strukturou latexových buněk. Zajišťuje jedinečnou termoregulaci a prodyšnost. Tělo dokonale podepře, nevytváří žádný protitlak a umožňuje tak snadné otáčení.  Línou pěnu doporučujeme především do vytápěných ložnic, v extrémně chladném prostředí je její přizpůsobivost částečně omezena.

  TIP: Tuto pěnu ocení milovníci luxusu! Má výbornou prodyšnost a zamezuje proleženinám. 
  Výška pěny: 5 cm (+2cm Naturlatexu)

 

U matrace SÁRA Klasik můžete vybírat ze tří druhů potahů - Bavlna, Micro Active a Aloe Vera a jako u všech našich ortopedických matrací je i zde možnost individuálního nastavení dle hmotnosti uživatele.

 
Pro správnou podporu zad zvolte svou váhovou kategorii. Tu určují pružící podélné PUR podélníky různých tvrdostí, díky nimž se tvaruje lamelový rošt.  Pružící PUR podélníky matrace SÁRA® Klasik o velikosti 8x8 cm lze podle hmotnosti uživatele vybrat a nastavit tak tvrdost matrace v těchto váhových kategoriích:
 
 • do 60 kg - tmavě šedé podélníky
 • 60 – 80 kg - modré podélníky
 • 80 – 110 kg - růžové podélníky
 • nad 110 kg - oranžové podélníky

Pokud Vám tvrdost nebude vyhovovat, můžete podélníky vyměnit do 1 roku od zakoupení matrace zdarma za jinou váhovou kategorii.

 

Všechny matrace JELÍNEK jsou opatřeny snímatelným pracím potahem, prošitým antialergickou vrstvou z dutého vlákna.

Díky své konstrukci má matrace SÁRA® uvnitř mnoho prostoru pro vzduch a je tedy vysoce prodyšná. Tento systém zaručuje dobré odvětrávání, rychlý odvod vlhosti (např. pokud se více potíte) a vytváří suché prostředí, ve kterém se nemnoží roztoči. 

Pro správnou funkci matrace je důležité, aby ležela na pevném a rovném podkladu, např. na hustém laťovém roštu, desce apod. 

Matrace je vhodné umístit do postelí s bočnicemi. Lehací plochu doporučujeme zapustit cca 5 cm. Do postelí bez bočnic doporučujeme matraci SÁRA se zpevněnou hranou s příplatkem 1 550,-Kč.

Matraci Vám vyrobíme na míru, pro náročné zákazníky i v atypických rozměrech. 

Parametry - matrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX

Výška matrace: 22cm
Nosnost: do 60kg, 60-80kg, 80-110kg, nad 110kg
Maximální nosnost: 130 kg (na míru až 150 kg)
Tuhost : měkká, střeně tuhá, tuhá (volba tuhosti dle rovolby roznášecí vrstvy)
Materiál roznášecí vrstvy:  pěna  NAWAPUR, CELLPUR, XDURA, NATURLATEX a EMBRACE
Potah: Snímatelný a pratelný do 90 °C ,   BAVLNAMicro Active a ALOE VERA.
Uložení:
perforovaná deska nebo laťkový rošt (vzdálenost mezi laťkami max.4cm)
postel musí mít bočnice (podélníky by mohly ujíždět, nutno zapustit cca 5cm)
Záruka na matraci: 5 let (na nosníky 2 roky, na zlomení lamel doživotní)
Atypický rozměr: ANO

Katalog a ceník - matrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX

Katalog matrací ZDE 

Ceník matrací ZDE  Komponenty k matracím  Ceník roštů ZDE

Potřebujete poradit ? matrace SÁRA Komfort s podložkou ERGOFLEX JELÍNEK

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace