Počet položek: 0 0 Kč
Postele
Rošty
Matrace
Polštáře a lůžkoviny
Nábytek
Sklopné postele
Spací patra
Vestavěné skříně
Doplňky
Akce
Slevy až 50% - výprodej

Správný výběr matrace ...

Při výběru matrace nešetřete a řiďte se pravidlem : je lepší spát na kvalitní matraci na zemi, než na špatné matraci v krásné nové posteli.

Všechny naše nabízené matrace jsou zdravotní ( při jejich výrobě nebyly požity žádné jedovaté látky), ortopedické, prodyšné, tvarově stabilní a pohodlné. Naleznete zde matrace především pěnové vyrobené ze studených či viscoelastických pěn. Aby jste se lépe v nabídce matrací orientovali, popíšeme si jejich jednotlivé druhy a začneme tím nejlepším:

 • Matrace z viscoelastické termopěny - líná pěny
Slyšeli jste už o vodní matraci, nebo posteli? Pak tedy vězte, že vodní postel je pro naši páteř, z hlediska ortopedického, to nejlepší! Ale: Voda v ní je neprodyšná , studená (musí se zahřívat) a těžká (taková postel váží stovky kilogramů). A co teprve když praskne a vytopí nás! Dnes již existuje ideální materiál , který se chová stejně elasticky jako voda a přitom je prodyšný, lehký, teplý a neteče. Je to VISCOELASTICKÁ TERMOPĚNA, nebo také líná pěna, pěna s tvarovou pamětí či termoaktivní pěna. Je to PUR pěna o vysoké hustotě s otevřenou buněčnou strukturou, která zaručuje povrchové dýchání a odvětrávání materiálu. Díky nepřítomnosti vzdušných kanálků neumožňuje pronikání roztočů do materiálu – antialergický materiál. Tyto pěny se vyznačují:
 • vysokou elastičností– dokonale se přizpůsobí tvaru těla a poskytuje pro něj dokonalou podporu
 • reakcí na teplo– reaguje na tělesné teplo a vytvaruje se podle jeho tvaru
 • vynikajícími ortopedickými vlastnostmi– díky předchozím dvěma vlastnostem.
 • klidnějším spánkem a dokonalou relaxací– odstraňuje protitlak matrace, čímž je spánek klidnější ( nic Vás netlačí) – ideální pro osoby dlouhodobě nemocné
Viscoelastická pěna se většinou kombinuje s kvalitní studenou pěnou. Jen tato studená pěna Vám dokáže zajistit dlouhou životnost a výborné ortopedické vlastnosti. Pokud se setkáte s matrací, která bude mít pod viskopěnou PUR pěnu - molitan, tak je to špatné, byť cena bude zajímavější!!! Vrstva líné pěny by měla být min. 4cm, jinak je její efekt minimální!!! Tyto matrace lze ukládat na lamelové i laťové rošty, nebo perforované desky. Tyto matrace lze použít v kombinaci s polohovacím roštem.
 
 • Matrace ze studené pěny – HR pěny
Matrace z této PUR pěny částečně připomínají nám dříve známé molitany, ale s úplně jinými vlastnostmi. Tyto pěny se vyrábí studenou technologií z ekologických a přírodních surovin. Po ukončení polymerace a napěnění dojde k protlačení vody blokem pěny pod obrovským tlakem (toto už u tzv. teplých pěn – molitan – neprobíhá). Výsledkem je vytvoření vzdušných kanálků v materiálu a zvýšení elastičnosti. Tyto pěny se pak vyznačují:
 • vysokou vzdušností- otevřená, prodyšná struktura
 • výbornými ortopedickými vlastnostmi– elasticita materiálu
 • pevností a dlouhou životností– díky zvýšené elasticitě je možné použít hustší a trvanlivější materiál při zachování měkkosti
Nejlepší a nejtrvanlivější jádra ze studené pěny jsou plná. Různé prokládání jinými materiály, nebo profilovanými deskami je zbytečné a většinou jen snižuje dokonalé vlastnosti jádra. Plné jádro vykazuje konstantní vztlak a elasticitu i při velkém zatížení. Matrace ze studené pěny lze ukládat na lamelové, segmentové i laťové rošty, nebo perforované desky. Tyto matrace lze použít v kombinaci s polohovacím roštem.
 
 • Matrace z BIO pěny
Tyto matrace jsou určeny pro zákazníky, kteří vyžadují kvalitní spánek v souladu s přírodou. Při výrobě matrací z BIO pěny je kladen důraz nejen na precizní kvalitu, výborné ortopedické vlastnosti a design, ale i na ochranu životního prostředí. Jedná se o pěnu s vlastnostmi studené pěny, kde jsou suroviny vyráběné z ropy nahrazeny přírodními oleji.
Matrace z BIO pěny lze ukládat na lamelové, segmentové i laťové rošty, nebo perforované desky. Tyto matrace lze použít v kombinaci s polohovacím roštem.
 
 • Matrace z PUR pěny - molitany
Polyuretan jako materiál na výrobu matrací se používa už dlouhé léta. Polyuretanová pěna se pro potřeby matracového průmyslu vyrábí v různých sílách, tuhostech i barvách. Kromě klasické polyuretanové pěny je známá ještě i pojená polyuretanová drť. Je to materiál, který se používá na vystužení jáder pro sendvičové matrace. Pojená polyuretanová drť má vyšší hustotu a tuhost jako klasická polyuretanová pěna. Velkou nevýhodou PUR matrací je, že nedostatečně odvětrávají, jsou málo elastické a mají mnohem kratší životnost. Matraci z PUR pěny doporučuji dát vždy na lamelový rošt, aby se ji zlepšili vlastnosti a prodloužila její životnost.
Nabídka matrací z PUR pěny :
 
 • Latexové matrace
Latexové matrace jsou tvořeny směsí umělého a přírodního latexu. Kvalita a obliba latexové pěny je hlavně v její příjemné měkkosti a poddajnosti. Tato vlastnost byla dlouho nepřekonatelná. Některé studené pěny ji ovšem již docilují. Latexová jádra mají nižší nosnost (zpravidla do 100kg). Proto se často prokládají jinými materiály, bohužel mnohdy málo poddajnými, což omezuje ortopedickou vlastnost. Latexová pěna je málo prodyšná. Proto nedoporučujeme tyto matrace pro osoby dlouhodobě nemocné, nebo pro ty, kteří se více potí. Tyto matrace je navíc nutno ukládat na lamelové, nebo segmentové rošty, aby se docílila správná pružnost a matrace byla ortopedická. Pro svoji poddajnost je ideální na polohovací rošty s motorkem.
Nabídka latexových matrací :
 
 • Pružinové matrace
Dříve nejhojnější matrace, dnes vyklízejí své minulé pozice a jsou nahrazovány matracemi pěnovými. Aby taková matrace nějakou dobu sloužila, musí být pružiny z kvalitní oceli. Dnes používaná bonelová jádra (velké pružiny uložené v prostoru uvnitř matrace, provázaná sítí drátu a sponek), jsou ovšem vyráběna z nekvalitního materiálu a proto tyto matrace při běžném používání mají velmi krátkou životnost. Je třeba navíc upozornit, že veliké pružiny se špatně přizpůsobují tvaru těla a proto jsou tyto matrace ortopedické jen částečně. Někteří odborníci poukazují na špatný vliv elektromagnetického pole, které pružiny kolem sebe vytvářejí. Navíc v rámci nabídnout zákazníkovi co nejatraktivnější cenu, ušetří se na tom nejdůležitějším, a tím je ochrana proti proražení pružin, kde je dána co nejtenčí vrstva, nebo vůbec žádná. Po krátkém užívání matrace Vás pružiny začnou nepříjemně tlačit. Pozor na celočalouněné válendy s těmito matracemi a akční pružinové matrace!!! Existují samozřejmě i kvalitní pružinové matrace, ale ty musí mít pružiny ve formě taštiček. Ortopedická pružinová taštičková matrace je pak daleko dražší než pěnová s kratší životností. Proudění vzduchu v pružinových matracích je vysoké a vede často k zánětům. V jádru pružinové matrace se hromadí exkrementy roztočů, které se dostávají do ovzduší při každém zatížení matrace. Pružinové matrace by mely být uloženy vždy na nepružném podkladu tj. pevný laťkový rošt, nebo deska s perforací.
 
 • Lamelové matrace
Jedná se o matrace, v kterých je zabudovaný pružný lamelový rošt. Životnost těchto matrací závisí na síle a kvalitě krycí roznášecí vrstvy.
 
 • Gelové matrace
Tyto matrace jsou vyrobeny z nově vyvinutého materiálu tzv. Geltech. Tento materiál má řadu nových vlastností, které mají pozitivní vliv na náš spánek. Mezi jeho schopnosti patří: udržování teploty, schopnost „obtékání“ těla (to znamená, že se vytvaruje přesně podle jednotlivých částí těla a udržuje je odlehčené) a mechanickou nezničitelnost.. Díky gelovým segmentům, které jsou vloženy do ložné plochy matrace, jsou vytvořeny akupresurní body, které pomáhají uvolnit svalstvo. Relaxaci svalstva také napomáhá bodově rozdílná tuhost ložné plochy a stálost geltechu, která je doživotní. Další výhodou materiálu geltech jsou jeho hygienické vlastnosti. Roztoči a bakterie nemají šanci se na něm usadit a množit se. Proto je vhodný i pro děti, alergiky, ale také do nemocnic a léčeben.
Nabídka gelových matrací:

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace