Počet položek: 0 0,- Kč
Ložnice
Matrace
Polštáře a lůžkoviny
Rošty
Vestavěné skříně
Sklopné postele
Spací patra
Dětské pokoje
Doplňky
Akce

POSTELE

Jakou zvolit správnou postel?

Vybíráte tu správnou postel? Zapomeňte na postele typu celočalouněných válend nebo letiště, neboť kvalita matrací v nich bývá pochybná. Jen vyjímečně bývají ortopedické, mají krátkou životnost a není jim umožněno větrání a otáčení. Chcete-li ublížit sobě, nebo dětem, nechejte je trvale spát na nekvalitní válendě.
Pokud však chcete zdravě spát, vždy uvažujte o koupi kostry postele, a do ní pak vložte lamelový či laťkový rošt a především kvalitní ortopedickou matraci.
 
Nejlepším materiálem pro výrobu postele je masivní dřevo.  Konstrukce postele by měla být pevná, dostatečně masivní s kvalitním kováním. Minimální délka postele by se měla rovnat délce spáče plus 20 cm . Minimální šířka postele pro jednolůžka by měla být 90cm. Pokud jste vyšší postavy, širší postel bude pro Vás vhodnější. Standartní rozměry dvoulůžek jsou 160x200, 180x200 a u některých postelí i 200x200. Pokud patříte mezi dlouhány, není problém postel vyrobit v délce 210 nebo 220cm.Výška lehací plochy postele by měla být v rozmezí 45 - 60cm, tak aby se Vám pohodlně vstávalo z postele. Postel by měla mít  rošty i matrace, vybrané "na míru" každému spáči.
Aktuální článek: POSTELE

Starší články v kategorii

© www.spanicko.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace